Се се случи за само една минута
Торнадо го погоди  градот Фошан во јужната кинеска провинција Гуангдонг, соопштија локалните власти.

Advertisements

Според странските медиуми, торнадото го погодил квартот Нанхаи во Фошан околу 7:20 часот и траело околу една минута.

Претходно во четвртокот вечерта, торнадо кое траеше пет минути го погоди градот Тајпинг во  Гуангжу.
Тоа доведе до прекин на електричната енергија, корнење дрвја и оштетување на домови.

За среќа нема пријавени жртви.

Прикажи повеќе