Никлас Сулe ќе го напушти Баерн Минхен. Агентот на Суле, Волкер Струт даде неколку појасни коментари во врска со иднината на играчот. Тој стави до знаење дека неговиот клиент веќе го избрал својот нов тим и вели дека би бил изненаден ако се предомисли.

„Новиот клуб е веќе формиран. Никлас ја донесе својата одлука и би бил изненаден доколку се предомисли “, додаде агентот на фудбалерот, Струт за „Спорт1“.

Никлас Суле се поврзуваше со можен трансфер во Барселона, но се уште не е познато кој е неговиот избор.

Прикажи повеќе