Аргентинскиот ас Лионел Меси најверојатно ќе остане во Пари Сен Жермен и следната сезона. Тоа во доверба им го соопштил на соиграчите од репрезентацијата на Аргентина на пријателските натпревари што „гаучосите“ ги одиграа по освојувањето на Светското првенство во Катар.

Advertisements

Во последниот период се засилија најавите за негово враќање на „Камп Ноу“, но големо прашање е Барселона дали ќе успее да изнајде финансии за таков голем потфат.

Поради ова, Меси сериозно размислува да остане во ПСЖ уште една сезона, а потоа би заминал во Америка каде ќе му се придружи на Дејвид Бекам во проектот на Интер Мајами. Клубот од МЛС – лигата на САД му нуди и акции од франшизата, само тој да го облече дресот на Интер Мајами.

Прикажи повеќе