Еурофарм Пелистер по пауза од 18 години ја врати шампиуонската титула во Битола. Пелистер наредната сезона ќе игра во Лигата на шампионите Еурофарм Пелистер веќе планира реконструкција на тимот за следната сезона.

Седуммина од шампионскиот тим нема да останат во Битола нареднаат сезона. Клубот го напуштија Гоце Ојлески, Бојан Маџовски, Милорад Кукоски, Мартин Велковски, Себастијан Хенеберг, Мохамед Суси, Усама Хосни.

Клубот веќе ги продолжи договорите со речиси сите македонски репрезентативци, во летниот преоден рок задача ќе биде да се донесат неколку квалитетни странци, кои ќе ја упаредат играта на Пелистер./Makfax

Прикажи повеќе