Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах беше прецизен во 15. минута од пенал за водство на „црвените“ од 1-0 на домашен терен над Лидс во 19. коло од Премиер лигата.

Воедно тоа е беше 170-та награда (пенал) за Ливерпул во Премиер лигата, додека Ман. Јунајтед има еден помалку, Челзи 157, Арсенал 156 и Ман. Сити 127.

Во 30. минута за 2:0 погоди Матип, додека од пенал, 171. по ред за црвените погоди Салах за 3:0.

Прикажи повеќе