Кристијано Роналдо се враќа во Мадрид, против тимот кој неколку пати го казнуваше во Лигата на шампионите, постигнувајќи два гола со дресот на Реал Мадрид и Јувентус.

Португалецот ќе го води Јунајтед од првата минута во Ванда Метрополитано против тимот на Симеоне, при што овој ќе изненади со своите избори, оставајќи го тандемот Суарез-Гризман на клупата.

Атлетико Мадрид (3-5-2): Облак; Хименез, Савиќ, Реинилдо; Врсаљко, Љоренте, Ерера, Кондогбија, Лоди; Кореа, Жоао Феликс.

Манчестер Јунајтед (4-2-3-1): Де Геа; Линделоф, Варан, Мегваер, Шо; Фред, Погба; Рашфорд, Бруно Фернандес, Санчо; Роналдо.