Најдобрите тенисери оваа година се подготвуваат за последниот спектакл сезонава. Завршниот Мастерс турнир во Торино започнува в недела, а веќе се познати учесниците во двете групи.

Носител во групата А е првиот рекет на светот, Србинот Новак Ѓоковиќ а ривали ќе му бидат Стефанос Циципас, Андреј Рубљов и Каспер Руд , додека во втората група се  Данил Медведев, Александар Зверев, Матео Беретини и Хуберт Хуркач.

Финалниот Мастерс на програмата од 14 до 21 ноември, а титулата ќе ја брани Данил Медведев, кој во ланското финале беше подобар од Доминик Тим.