Флорентино Перез во летниот преоден рок планира да го донесе Џуд Белингем, според медиумите овој транcфер е веќе завршен, а исто така ќе се обиде да го убеди Килијан Мбапе да се пресели во Мадрид. За оваа операција на Перез му се потребни околу 300 милиони евра.

Дел од парите ќе се обиде да ги обезбеди со трансферот на Чуамени. Францускиот репрезентативец минатото лето пристигна во Мадрид од Монако, за сума од 80 милиони евра. Не ги оправда очекувањата, не успеа да се наметне покрај ветераните Модpиќ и Крос.

Чуамени добро влезе во сезоната, но целосно потоа по Светското првенство. Очигледно врз него влијаеше промашениот пенал во финалето против Аргентина. Интерс за Чуамени покажува Ливерпул, според „Four Four Two“, Јирген Клоп смета дека Французинот би бил идеално засилување за неговиот тим. Според овој извор Реал и Ливерпул ги започнале преговорите./Makfax/

Прикажи повеќе