Одбојкарките на Работнички Скопје се на чекор до одбрана на куп пехарот откако славеа со 3:0 (25:21, 25:12, 25:20) во полуфиналната пресметка со Јанта волеј на завршниот турнир во Радовиш.

Во утрешното соочување за пехарот, Работнички Скопје ќе игра со подобриот од дуелот на Наковски волеј и Вардар жени.

Прикажи повеќе