Интер сепак на крајот ќе се обиде да го задржи еден од своите најдобри играчи Мрасело Брозовиќ.

Но, покрај него нов договор сакаат да потпишат со уште тројца првотимци и клучни играчи.

Нов договор прво треба да потпише хрватскиот интернационалец Марсело Брозовиќ, кој на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер.

Потоа, „нероазурите“ планираат да ја продолжат соработката со аргентинскиот интернационалец Лаутаро Мартинез и со одличниот играч за врска Николо Барела.