Италијанскиот фудбалски клуб Наполи одигра одличен меч против и оствари убедлива победа од 4-0.

Серијата ја отвори Зиелински уште во седмата минута од натпреварот. Потоа следуваше шоу на Мертенс кој постигна два фантастични погодоци во 10та и 29та минута од натпреварот.

Точка на мечот стави Руиз со погодок на пет минути до крајот. Елиф Елмас натпреварот го почна од клупата и во игра влезе во 64. минута од мечот.