Вчера попладне дојде до судир меѓу навивачи на фудбалските клубови Црвена ѕвезда и Партизан. Немилиот настан кој привлече големо внимание во јавноста се случил во белградската населба Автокоманда, пренесува nova.rs.

Advertisements

Десетици повредени и уапсени и еден потешко повреден е епилогот од насилствата.

ФОТО: МВР Србија

Поради брзата реакција на полицијата настана стампедо од навивачи, но полицијата успеа да уапси голем број насилни навивачи кои ги нареди на тротоар.

Прикажи повеќе