Рома минимално загуби од Болоња со 1:0, на тренерот на „волчицата“ виновни за поразот му се судиите.

Мурињо отворено ги критикуваше судиите, а му порача на еден свој играч да ја напушти Серија А.

„Секоја чест за Болоња, ја заслужија победата. Секоја чест и за моите играчи, но ќе му дадам еден совет на Заниоло. Бегајте од Италија, овде работите станаа невозможни“, изјави Мурињо.