Цели 90 минути „црвените ѓаволи“ не можеа да го скршат отпорот на гостите, па тоа мораа да го направат во 93. минута, по влегувањето на Кавани и Марсијал.

Тренерот на гостите, смета дека Вест Хем незаслужено загубил и дека заслужиле бод на Олд Трафорд.

Имавме добар натпревар на Олд Трафорд, не заслуживме да загубиме, затоа што не дојдовме овде за да загубиме. На крајот излеговме премногу наивни, направивме некои грешки кои не чинеа многу. На крајот бевме казнети. Ние генерално сме добри, се обидуваме да им парираме на сите англиски тимови на табелата и да им ставиме до знаење дека на никого нема да му биде лесно против нас“, истакна Дејвид Мојс.