ОВЕН

Работа: Немате доволно доверба во личноста со која соработувате тесно. Имате нови можности за промена на работата.

Љубов: Посветени сте на партнерот и нема индикации дека ќе имате какви било проблеми со него.

Здравје: Грижете се за циркулацијата.

БИК

Работа: Добивате значително подобрување во финансиите. Ве очекува период во кој ќе имате нови деловни понуди и можности.

Љубов: Ако сте имале некакви проблеми со љубомората, тие продолжуваат.

Здравје: Имате многу енергија во вас!

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да ја добиете потребната помош. Е имате поддршка од личност која ќе покаже значителен интерес за вашата деловна благосостојба.

Љубов: Можете да очекувате почеток на сериозна врска.

Здравје: Генерално се чувствувате добро.

РАК

Работа: Можете да очекувате среќата да ви се насмевне и лесно да ги решите деловните проблеми.

Љубов: Наскоро ви доаѓа ново познанство. Ви претстои поволен период во кој ќе најдете емотивна среќа.

Здравје: Грижете се за вашето срце.

ЛАВ

Работа: Можно е да не сте задоволни од ситуацијата во која се наоѓате на ова поле и многу работи да ве оптоваруваат.

Љубов: Пред вас е многу поволен ден на емоции. Со саканата личност имате се што ви треба.

Здравје: Чувствителни очи.

ДЕВИЦА

Работа: Не е премногу поволен ден кога станува збор за вашето поле на работа. Можете да очекувате мали компликации.

Љубов: Време е да се соочите со грешките што сте ги направиле. Посветете се повеќе на личноста за која се грижите.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Подготвени сте за важни чекори на полето на работата. Пред вас е период на нови предизвици.

Љубов: Ве очекува добра атмосфера во која ќе запознаете нова личност. Подготвени сте да влезете во изборен флерт.

Здравје: Грижете се за синусите.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте посветени на вашата работа. Ве очекува период во кој ќе бидете фокусирани на вашите планови и цели.

Љубов: Ако ви се допаѓа поповлечена личност, се сомневате во врската со него.

Здравје: Внимавајте на тироидната жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е денес да сте без енергија и да немате доволно мотивација да се посветите на вашата работа.

Љубов: Почнавте да размислувате за раскинување. Пред вас е период што може да ви донесе дистанца од партнерот.

Здравје: Психосоматски нарушувања.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе ви треба уште малку време за да ги решите деловните проблеми. Многу од тоа ти пречи.

Љубов: Можно е некој близок да покажува дека сака повеќе од вас, но вие не сте подготвени за тоа во моментов.

Здравје: Препорачливо е да посетите лекар.

ВОДОЛИЈА

Работа: Финансиите ви се нестабилни. Деловната ситуација се менува и работите не се одвиваат онака како што сте планирале и очекувале.

Љубов: Сакате сериозен разговор со партнерот за заедничка иднина.

Здравје: Мали проблеми со уринарниот тракт.

РИБИ

Работа: Се препорачува да бидете повнимателни со вашите пари. Следниот период може да ви донесе финансиски проблеми.

Љубов: Ситуацијата со саканата личност би можела на некој начин да биде комплицирана.

Здравје: Ќе ви годат вежби за дишење.