Медиумите во Шпанија известуваат дека Икер Касилјас конечно се откажа од бракот со Сара Карбонеро. Поранешниот голман на Реал Мадрид, шшанските медими се чини дека се поврзува со инфлуенсерката Росио Осорно.

Според ,,Лектура,, врската до сега беше тајна, но изгледа сега парот нема желба да се крие. Изгледа дека двајцата живееле неколку моменти на интимност, вклучително и романтично бегство.

Касиљас и Сара се разделија минатата година. За парот беа тешки години: прво проблемите со срцето на поранешниот играч, а потоа туморот во јајниците на новинарката Карбонеро.

Сите се сеќаваат на изјавата за љубов, со бакнежот кога Карбонеро беше во директна врска, после победата на Шпанија на СП 2010 година.

Прикажи повеќе