Центарот Демаркус Казинс ќе потпише 10-дневен договор со тимот на Денвер Нагетс, објавија американските медиуми.

Казинс (31), четирикратен НБА ол-стар, остана без тим откако претходно оваа недела му беше раскинат договорот со Милвоки Бакс.

Во Денвер Казинс ќе има можност да игра под водство на Мајк Мелоун, тренерот под чие менторство центарот ја играше својата најсилна кошарка со Сакраменто Кингс.