Извршниот директор на Манчестер Јунајтед, Ед Вудворд не веќе на оваа функција во тимот на Манчестер Јунајтед.

Оваа информација беше најавена на почетокот на годинава, а потврдена утрово од страна на тимот од Олд Трафорд каде на неговата позиција ќе биде Ричард Арнолд.

Повлекувањето на Вудворд беше човек од доверба на семејството Глејзер. Тој беше главен за трансфер политиката на „црвените ѓавлои“. Навивачите на Јунајтед одамна бараа заминување на Вудворд, а сега се претпоставува дека со заминувањето ќе се случи голема реконструкција во тимот пред се на играчки план.