Вардар загуби кај Загреб со 23-22 во последниот натпревар од ЛШ за оваа година, но ако е за утеха, еден од погодоците на Тимур Дибиров се најде во ТОП 5 на колото. Дибиров претходно не реализираше два пати, па при овој обид, „влезе“ во голот со топката и ја затресе мрежата на Дино Славиќ. Погледнете….