Белгиецот изведе две магични одбрани и покажа рефлекс на ниво. Првата шанса ја имаше Мохамед Салах со обид по земја, ама Белгиецот го спаси голот, а онаа втората, на Садио Мане, беше уште подобра, затоа што Куртоа се испружи колку што е долг и со помош на стативата одбрани.

Финалето на „Стад де Франс“ започна со задоцнување поради проблеми со влезот на навивачите и истото ќе трае повеќе од полноќ

Прикажи повеќе