Барселона по се изгледа ја завршува авантурата во Лигата на шампионите. Тимот на Чави има негатива од 2:0 на гостувањето во Минхен.

Првиот гол беше дело на Томас Милер во 34-тата минута, за водство на тимот од Минхен.

А вториот пак беше вистинско ремек дело на Лерој Сане во 43-тата минута.