Баерн Минхен сака да го засили нападот со Душан Влаховиќ. Италијанските медиуми тврдат дека од Минхен испратиле конкретна понуда во Торино за услугите на cрбинот.

Advertisements

Италијанците тврдат дека новиот тренер на Баерн, Томас Тухел, дал зелено светло за реализиција на трансферот.

Наводно баварците за Влаховиќ го понудиле крилниот напаѓач, Серж Гнабри и 35 милиони евра. Медиумите кои ја објавија обаа информација пишуваат дека Јувентус би го прифатиле Лирој Сане или поранешниот играч Кингсли Коман.

Прикажи повеќе