По само една сезона тој го напушти Јувентус откако лани ја загуби титулата од Интер, па оваа натпреварувачка година беше без ангажман. Иако имаше понуди од други клубови од Италија, но и странство тој реши да паузира.

Advertisements

Шпекулациите во италијанските медиуми велат дека Пирло летово е подготвен да се врати на работа и дека ќе ја преземе Специја. Актуелниот тренер на овој клуб, Тијаго Мота се очекува да го напушти кормилото за да преземе нов предизвик во кариерата.

Извор: Спорт1

Прикажи повеќе