Манчестер Сити се чини дека е во предност да ги обезбеди услугите на Ерлинг Халанд на крајот од оваа сезона.

Според The ​​Mirror, таткото на напаѓачот кој моментално игра за Борусија Дортмунд, поранешниот фудбалер на Нотингем Форест, Лидс и Maн . Сити,  Алфи Халанд, се чини дека е голем сојузник на Сити да ја победи конкуренцијата.

За Халанд, пак, тука се и Реал Мадрид, Барселона и Пари Сен Жермен, како и Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед, а впечаток е дека иднината на Норвежанецот ќе се решава дури на лето.

Прикажи повеќе